Ketogenní dieta

Vysoce učinná proteinová dieta

Ketogenní dieta

Ketogenní dieta

Proteinová dieta, jinak také bílkovinná dieta, nebo případně ketogenní dieta, je založena na konceptu tzv. PSMF– Protein Sparing Modified Fast („proteiny šetřící modifikovaný půst“).

Proteinová dieta je určena pro RYCHLÉ a ÚČINNÉ HUBNUTÍ. V těle se díky působení proteinové diety začnou primárně spalovat tuky, ale svalová hmota zůstává zachována. Na svých svalech tedy rozhodně „nehubnete“, ale ani vám nezačnou růst.

PRINCIP PROTEINOVÉ DIETY

Princip proteinové (bílkovinné) diety poprvé popsal Dr. Blackburn (Harvardská univerzita, USA) již v roce 1974. Záhy byla proteinová dieta uvedena do praxe v Severní Americe a získala si neuvěřitelný ohlas. Obrovské oblibě po celém světě se těší i v současnosti.

 • tělu jsou dodávány vysoce kvalitní bílkoviny
 • sníží se příjem sacharidů
 • zvýší se konzumace vybraných druhů zeleniny

Při proteinové dietě nejsou povoleny žádné další sacharidy, nebo tuky! Vysoký příjem kvalitních  bílkovin zabrání výše zmíněnému „spalování“ svalové hmoty.

KETODIET – účinná proteinová dieta

KetoDiet je unikátní dietní program určený k redukci tělesné hmotnosti, který funguje na principu proteinové (ketogenní) diety.

VÝHODY KETODIET

 • rychlý a trvalý úbytek váhy *
 • hubnete jen tuky – svaly jsou chráněny dodanými proteiny
 • snadná příprava / příjemná chuť
 • nemusíte počítat kalorie

Už se nemusíte bát jojo efektu! Nedílnou součástí programu proteinové diety je i návratový krok , kdy dochází k velmi pozvolnému návratu k racionálnímu stravování, a tedy i k postupnému znovuzavádění cukrů do stravy. Návratová fáze proteinové diety má zásadní význam pro úspěch diety a především pro dlouhodobé udržení váhového úbytku. Pokud ji dodržíte, nemusíte se obávat strašáka jménem jo-jo efekt!

JAK ZHUBNOUT –  3 KROKY KETODIET

Dietní program KetoDiet se skládá ze 3 JEDNODUCHÝCH KROKŮ. Zde se dozvíte, jak jednotlivé kroky proteinové diety vypadají, čím se vyznačují a jak se vám – díky jejich dodržování – podaří zhubnout. Nejdříve si jednotlivé dietní kroky zrekapitulujme:

1. KROK PROTEINOVÉ DIETY RYCHLÁ REDUKCE TUKOVÉ TKÁNĚ (hubnete v průměru 6 – 10kg/měsíc)

2. KROK PROTEINOVÉ DIETY STABILIZACE A NÁVRAT K RACIONÁLNÍMU JÍDELNÍČKU (hubnete v průměru 4-5kg/měsíc)

3. KROK PROTEINOVÉ DIETY DLOUHODOBÉ UDRŽENÍ DOSAŽENÉ HMOTNOSTI

 

ZNÁTE POJEM „KETÓZA“?

Díky omezenému přísunu sacharidů ve stravě se hlavním zdrojem energie v průběhu proteinové diety stává zásobní tuk. Tahle změna v tělním metabolismu se souhrnně nazývá ketóza. Rychlé odbourávání tuku během ketózy vytváří tzv. ketolátky, jejichž přítomnost je možné změřit v moči. Ketolátky zároveň velmi účinně TLUMÍ POCIT HLADU a navozují POCIT DOBRÉ NÁLADY a energie. Vymizení pocitu hladu a mírně euforický pocit u většiny lidí během proteinové diety je jednou z jejích hlavních výhod. I proto je ketogenní proteinová dieta velmi dobře snášena a její dodržování je v porovnání s jinými dietami mnohem snazší.

Spolu s cukry je v těle uloženo velké množství vody, která se začne rychle spotřebovávat. Proto je nezbytně nutné během proteinové diety dodržovat každodenní pitný režim s dostatečným přísunem tekutin, sodíku a zejména draslíku. Konzumace ostatních potravin během prvního kroku proteinové diety je nežádoucí, může zastavit proces ketózy.

Obezita je zásadním rizikovým faktorem pro vznik ischemické choroby srdeční, diabetu, onemocnění žlučníku, artritidy a cévních onemocnění. Redukce hmotnosti pomocí proteinové diety významně přispěje ke zlepšení celkového zdravotního stavu a pohody.

Proteinová dieta je pro zdravého poučeného člověka naprosto BEZPEČNÝ a VELMI ÚČINNÝ způsob redukce hmotnosti.

Před nasazením proteinové diety je žádoucí se poradit s odborníkem (lékařem či výživovým specialistou).

K objednávce produktů použijte náš objednávkový formulář.Při objednávce nad 2500 Kč je poštovné ZDARMA!!

Jak to vidí naši klienti?

 • Vynikající spolupráce!

  S firmou Marety spolupracuji od roku 2013. S přístupem nejen ke mně jako k majitelce salonu, ale hlavně ke klientkám přicházejících na ošetření jsem nadmíru spokojená a mohu spolupráci a využití nabízených služeb firmy Marety vřele doporučit.

  Vynikající spolupráce!


Pro kompletní sortiment nás kontaktujte na +420 721 323 477.